15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://lunchers.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę do ogrodu?

0 komentarze

Mogłoby się wydawać, że wybór kosiarki ogrodowej jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym różnie. Niezbyt dobrym pomysłem jest kupowanie pierwszego lepszego urządzenia. Wybór powinien być dobrze przemyślany, jeśli ma okazać się trafnym zakupem. Na co w takim razie zwrócić uwagę, wybierając kosiarkę do swojego ogrodu?

Czas na wybór kosiarki ogrodowej

Przy wyborze kosiarki ogrodowej trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Pierwszym krokiem jest określenie tego, na jaki rodzaj urządzenia się zdecydować. Do wyboru są modele ręczne, kosiarka spalinowa i elektryczna. W przypadku tych ostatnich urządzenie może być zasilane prądem z sieci lub z akumulatora. Na uwadze trzeba mieć powierzchnię trawnika i czas koszenia. W przypadku niedużego trawnika wystarczająca może okazać się kosiarka ręczna czy nieduża kosiarka elektryczna. W przypadku powierzchni 600 m² trzeba już pomyśleć o większym urządzeniu, a przy ponad 1000 m² najlepiej sprawdzają się modele spalinowe. Idealny będzie traktorek ogrodowy. Powinno się mieć na uwadze to, czy teren do koszenia jest równy czy pofałdowany. Przy równej powierzchni, bez licznych załomów wystarczą proste urządzenia o dużej szerokości cięcia. Przy terenie pochyłym lepsze będą kosiarki z napędem i z dużymi kołami. Kwestia ekologii także ma znaczenie. Najbardziej przyjazne środowisku są modele elektryczne, a najlepiej akumulatorowe. Są one ciche i nie produkują spalin.

Łatwość obsługi także ma znaczenie przy wyborze kosiarki. Prostsze okazują się być modele elektryczne, które wystarczy podłączyć do prądu i można przystąpić do koszenia trawy. Kosiarki spalinowe muszą być uzupełniane paliwem, a ich uruchomienie wymaga poruszania linką rozrusznika, co dla niektórych może być problematyczne. W przypadku modelu akumulatorowych trzeba pamiętać o każdorazowym ładowaniu baterii. Istotną kwestią jest bezpieczeństwo. W przypadku dzieci trudniejsza do uruchomienia jest kosiarka spalinowa. Modele elektryczne są jednak uznawane za bardziej bezpieczne. Przy wyborze urządzenia powinno się zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Znaczenie ma nie tylko moc silnika, napęd i szerokość koszenia, ale też regulacja wysokości koszenia, pojemność kosza i masa samego urządzenia. Niektóre modele mają możliwość zmienienia biegów i włączania biegu wstecznego. Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest mulczowanie trawy.

poprzedni
Następny

0 komentarze

Leave a Reply