15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://lunchers.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Najpopularniejsze atrakcje Indonezji

0 komentarze

Indonezja to miejsce tysiąca wysp, z których każda zachwyca wyglądem, kulturą, jedzeniem i lokalnymi atrakcjami. Archipelag indonezyjski składa się z ponad 18-stu tysięcy mniejszych i większych wysp, z których część jest wciąż niezamieszkała. Przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje archipelagu indonezyjskiego, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Indonezji.

Tarasy ryżowe Jatiluwih na Bali

Jatiluwih to największe tarasy ryżowe na Bali, oddalone około 2,5 godziny od Ubud, bezsprzecznie najpiękniejszego miasteczka w Indonezji. Tarasy można zwiedzać pieszo lub rowerem, a oprócz krótkich tras, na turystów czeka możliwość długiego spaceru lub przejażdżki wśród niesamowitych okoliczności przyrody i pięknych widoków. Cztery razy do roku Balijczycy sieją i zbierają ryż, dlatego podczas wycieczki z pewnością będziemy mieli okazję do obserwowania rdzennych mieszkańców wyspy podczas ich codziennej pracy.

Świątynia Borobudur

Borobudur to największa świątynia buddyjska na świecie, powstała około 750-850 roku naszej ery. Znajduje się na jednej z wysp archipelagu indonezyjskiego, na wyspie Jawa. Budowla ta od niemal trzydziestu lat znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. i stanowi atrakcję turystyczną, którą koniecznie należy zobaczyć podczas wycieczki do Indonezji. Świątynia znajduje się w sercu dżungli i przez wieki pozostawała ukryta pod warstwą pyłu wulkanicznego, aż do roku 1835, kiedy to cała budowla została odkryta i rozpoczął się proces jej wieloletniej renowacji.

Małpi las w Ubud

Jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie Bali jest Monkey Forest w mieście Ubud. Ten wyjątkowy las gwarantuje turystom niezapomniane atrakcje i bliskość niesfornych małp, które śmiało harcują nad głowami turystów. Wśród osób, które odwiedziły małpi las słychać głosy, że warto uważać na przedmioty, które zabiera się ze sobą na wycieczkę. Małpy potrafią bowiem zabrać butelkę z wodą, okulary czy portfel. Zwiedzanie lasu zaczyna się od Secret Forest, następnie przechodzi w kierunku świątyni, a następnie krematorium. Wszystko to w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody.

poprzedni
Następny

0 komentarze

Leave a Reply